ART / Etchings etc / Etching 9434124
*
nr 943 4124
ETCHING
efter Carl Larsson, 'Lisbeth', ej signerad, motivet: 12 x 16 cm,
efter Carl Larsson, 'Lisbeth', ej signerad, motivet: 12 x 16 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday February 16 2015
at 18:27:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/2 10:43:35
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad etsning etsningar grafik
-
5303 ETCHING
Carl Larsson (1853-1919), Sweden. Signed, 'den gla..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:17
-
5215 ETCHING
Evert Lundquist (1904-1994), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:02
-
6004 ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:35
-
6073 ETCHING
map, Södermanland, sheet: 50x58 cm, outer dimensio..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:59
-
6203 Linoliumgravyrer
3 pcs. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:32
*
ETCHING
Read more about Grafik
nr 943 4124
ETCHING
efter Carl Larsson, 'Lisbeth', ej signerad, motivet: 12 x 16 cm,
efter Carl Larsson, 'Lisbeth', ej signerad, motivet: 12 x 16 cm
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday February 16 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/2 10:43:35 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad etsning etsningar grafik
-
5303 ETCHING
Carl Larsson (1853-1919), Sweden. Signed, 'den gla..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:17 -
5215 ETCHING
Evert Lundquist (1904-1994), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:02 -
6004 ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:35
-
6073 ETCHING
map, Södermanland, sheet: 50x58 cm, outer dimensio..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:59 -
6203 Linoliumgravyrer
3 pcs. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:32